Letná filmová romantika pod hviezdami

By / 12th júl, 2016 / Nezaradené / Off

Už od minulého roka, počas príjemných letných večerov, keď sa aj posledné nežné lúče slnka schovajú za najbližší kopec sa záhrada nášho kaštieľa premieňa na letné kino. Pôvabnú záhradu zaplnia deky a vankúše, vo vzduchu sa vznáša vôňa pokosenej trávy a predstavu dokonalého romantického večera dotvára mihotavý blikot sviečok v čarovných lampášikoch. Unikátne letné kino sľubuje zážitok pre zamilované páry, aj pohodové posedenie s rodinou, či priateľmi. Vítaní sú všetci fanúšikovia kvalitných filmov a milovníci kultúry.

Čítať viac

Château Mignon sa na chvíľu premenil na školu

By / 18th september, 2015 / Nezaradené / Off

V priestoroch nášho kaštieľa sa počas niekoľkých popoludní konalo vyučovanie. ,,Žiaci“ však nedostali perá a zošity, ale varešky a zástery.  Učili sa totiž variť!

Od minulého roka sa v Château Mignon snažíme priblížiť kvalitnú gastronómiu ľuďom aj prostredníctvom organizovania kurzov varenia. Vstupom do sveta gastronómie sa stala naša priestranná letná terasa, ktorá sa zmenila na profesionálnu kuchyňu. Účastníkmi školy varenia boli nadšenci gastronómie, ľudia, ktorí sa chceli naučiť variť alebo ženy, ktoré sem poslali muži s predstavou chutnejšej večere. Pre záujemcov školy varenia boli pripravené rozličné témy, z ktorých si mohli vybrať a skamarátiť sa s tou, ktorá im bola blízka.

Čítať viac

Režim – dokonalá nevesta :)

By / 8th apríl, 2015 / Nezaradené / Off

Milé nevestičky!

Svadobná sezóna už klope na dvere a my sme ju pomyslene odštartovali s predstihom – dňa 28.2- našou krásnou a veľkolepou svadobnou výstavou. Tridsať nádherných nevestičiek v nádherných svadobných šatách.. tomu sa vraví nápor krásy!!

Každá z Vás túži byť vo svoj deň očarujúca a povedzme si otvorene, hlavne chce dobre vyzerať v svadobných šatách :) Dobrá správa je, že začala jar a to je ideálny čas naštartovať sa. Počasie začína priať aj športom na čerstvom vzduchu, takže – milé slečny, prepnite sa do režimu dokonalá nevesta a ideme na to. Čítať viac

Sova, Popoluška, jej oriešky a odvaha…

By / 14th január, 2015 / Nezaradené / Off

Začiatok roka nám spestrila nečakaná návšteva – cez komín v krbe k nám zletela SOVA – presnejšie „Sova lesná“ a usadila sa nám v kaviarni J Možno zablúdila  a možno ju zlákala vôňa  čerstvo namletej kávy, kto vie.. Sovička  okrem iného zožala veľký úspech na Facebooku a vaše komentáre boli tiež priaznivé – „vraj je to znamenie.., a prináša nám múdrosť…“ Tak premýšľam, čo múdre nám prišla povedať. .Uvidíme. . Každý rok by mal byť posunom vpred  – smerom k múdrosti.
Čítať viac

Obrázky našich Vianoc …

By / 18th december, 2014 / Nezaradené / Off

Čítať viac

Naša “sedmička”

By / 12th október, 2014 / Nezaradené / Off

Milí naši hostia a priatelia.

 

„Sedmička“ je vraj  magické číslo- hovorí sa, že siedmy rok býva  prelomový ,krízový. Náš siedmy rok je -„prerodový“. Od otvorenia v roku 2007 sa náš penziónik  postupne rozrástol z  pôvodných  7 izieb na 12 , k dvom salónikom pribudla presklená reštaurácia s terasou, VIP salónik s kozubom, záhrada s lavičkami a jazierkom..

Čítať viac