By / 18th september, 2015 / Nezaradené / Off

V priestoroch nášho kaštieľa sa počas niekoľkých popoludní konalo vyučovanie. ,,Žiaci“ však nedostali perá a zošity, ale varešky a zástery.  Učili sa totiž variť!

Od minulého roka sa v Château Mignon snažíme priblížiť kvalitnú gastronómiu ľuďom aj prostredníctvom organizovania kurzov varenia. Vstupom do sveta gastronómie sa stala naša priestranná letná terasa, ktorá sa zmenila na profesionálnu kuchyňu. Účastníkmi školy varenia boli nadšenci gastronómie, ľudia, ktorí sa chceli naučiť variť alebo ženy, ktoré sem poslali muži s predstavou chutnejšej večere. Pre záujemcov školy varenia boli pripravené rozličné témy, z ktorých si mohli vybrať a skamarátiť sa s tou, ktorá im bola blízka.

Tohtoročnú  – jarnú sezónu školy varenia otvorila finalistka súťaže MasterChef  Miška Králiková, ktorá ľuďom ukázala, že variť sa dá rýchlo, chutne, zdravo a s radosťou. V rámci ďalších kurzov sme sa zamerali na jedlá klasickej slovenskej a českej kuchyne, prípravu perfektných steakov, či pestrých šalátov. Previedli sme vás francúzskou, thajskou či japonskou kuchyňou s vášňou a nadšením pre dobré jedlo. Nechýbala ani kreatívna škola varenia pre najmenších, ktorá sa konala symbolicky na deň detí.  V detských očiach bolo vidieť radosť, odhodlanie a nadšenie. Malí kuchári si našli nových kamarátov, naučili sa pripravovať domáce cestoviny a zažili kopec zábavy v kuchyni.

IMG_20150601_165700

A ako to v takej škole varenia pre dospelých vlastne vyzeralo ?

Nadšených, ale i nesmelých ,,študentov“ sme privítali na krásnej slnečnej terase s moderným a kvalitným kuchynským vybavením. Po úvodnom zoznámení a prípitku sme sa pustili do práce. Keďže išlo o interaktívne kurzy, nádejní kuchári dostali do ruky varešky, nože a iné pomôcky s ktorými pripravovali jednotlivé chody pod dohľadom šéfkuchára. Atmosféra bola priateľská a uvoľnená. Šéfkuchár dával typy a rady ako jedlo pripravovať kvalitnejšie, predstavil ukážky moderného servírovania jedál a pomáhal účastníkom s prípravou. Záverečná spoločná konzumácia pripraveného jedla bola spoločenskou udalosťou.

Účastníci mali možnosť zažiť popoludnie plné inšpirácie, skvelých chutí, ale i zážitkov a poznatkov, ktoré si z kurzu určite odniesli aj domov. Spolu s certifikátom, receptami a malým darčekom.