By / 18th december, 2014 / Nezaradené / Off

Už sa nám „zvianočnieva“ a Château Mignon sa opäť zaodel do závoja z tisícich ligotavých svetielok. Hrajú nám Šťastné a veselééé … a požehnanééé …

Obrázok č.1 Požehnané Vianoce. Pri praskajúcom kozube sedia štyri dámy v družnej debate pri pohári voňavého punču. Určite na chvíľu unikli predvianočnému zhonu a užívajú si svoju pohodu. (Palec  hore !) Kúsok od nich zase dvaja ubytovaní páni s cigarou a fľaškou Strekovského Dunaja (dobrý výber, páni!) majú očividne tiež  svoju pohodu. Z kuchyne sa šíria lahodné vône – chystá sa slávnostná večera pre jeden z firemných vianočných večierkov …

Premýšľam:

“Ak je našim hosťom u nás dobre, je to pre nás to najkrajšie vyznamenanie a požehnanie.”

web-20141215-221433

Obrázok č.2 Šťastné Vianoce. Vždy začiatkom decembra si na spoločnej pracovnej porade žrebujeme každý svojho tajného priateľa, o ktorého sa počas adventu „staráme“ a na vianočnom večierku mu odovzdáme darček. Neverili by ste, koľko šťastia a (detskej) radosti prinesie počas celého adventu táto hra, kým to tiež neskúsite. Samozrejme, priateľ by mal ostať v utajení až do konca. A samozrejme, niektorí to nevydržia a prezradia ho. A niektorí zavádzajú tak, že sa starajú o viacerých :) . Tak či tak, výsledný efekt, že sú  si všetci bližší a nakoniec aj obdarovaní a šťastní.

Obrázok č.3 Veselé Vianoce. Hm, tak určitee sú aj veselé. A aj „veselééé“. Až neveselé.  Naše kaviarenské  ZRPŠ (Združenie rozličných podnikateľov štamgastov :) ) by vedelo rozprávať o tom, ako neveselo je u nás na Slovensku podnikať. A že nahromadené emócie a stresy, termíny a faktúry  vybuchujú  práve pred Vianocami  ako nášlapné míny a ak sa združenie koná práve u nás, vtedy sa táto časť Château Mignon stáva rizikovým pracoviskom.

web-20141217-102403 

 

Milí hostia, určite to máme všetci  tak nejako  podobne, lebo život nie je čierno –biely, ale (niekedy až príliš) farebný.
My by sme odporúčali toto:

  1. Príďte k nám na punč alebo pohár dobrého vínka a urobte si pohodu, lebo tá k času Vianoc patrí.
  2. Nezabudnite ľuďom okolo seba robiť radosť (a to nielen na Vianoce) – svet bude krajší.
  3. Ak chcete mať „veselé“ (nielen)Vianoce, začnite podnikať  :)
  4. Ak už podnikáte, opakujte často bod 1. a 2.

Krásne, požehnané, šťastné a veselé …

P.S.: Ak naozaj nestíhate prísť, prikladáme recept na výborný Vianočný punč:

SUROVINY:

1 liter červené víno
3 dl  rumu
2 dl vody
5 cl perníkového sirupu MONIN
100 g kryštálový cukor
1 ks pomaranč (vyfiletovaný a nakrájaný)
2 ks badiánu
1ks škorica (palička)

Najskôr si rozvaríme vodu s cukrom, pridáme badián a škoricu. Dolejeme víno ale už nevaríme iba prehrejeme. Pridáme rum, perníkový sirup a na záver kúsky pomaranča.

Nazdravie !