By / 8th apríl, 2015 / Nezaradené / Off

Milé nevestičky!

Svadobná sezóna už klope na dvere a my sme ju pomyslene odštartovali s predstihom – dňa 28.2- našou krásnou a veľkolepou svadobnou výstavou. Tridsať nádherných nevestičiek v nádherných svadobných šatách.. tomu sa vraví nápor krásy!!

Každá z Vás túži byť vo svoj deň očarujúca a povedzme si otvorene, hlavne chce dobre vyzerať v svadobných šatách :) Dobrá správa je, že začala jar a to je ideálny čas naštartovať sa. Počasie začína priať aj športom na čerstvom vzduchu, takže – milé slečny, prepnite sa do režimu dokonalá nevesta a ideme na to.

Jedna z Vás, budúcich neviest a taktiež blogerka, Rachel Devon pripravila plán, ako sa dostať do formy nielen na svadbu, ale aj na medové týždne, keď sa budete premávať po pláži v bikinách :).  Nebudete potrebovať žiadnu telocvičňu ani špeciálne pomôcky. Obdobie, ktoré Vám ostáva do  svadby, je pre Vás veľmi stresujúce a cvičenie Vám pomôže zmierniť stres, rozprúdi Váš krvný obeh a vyčistí Vašu myseľ. Znížite tak riziko, že sa premeníte na …

Tak a prejdime ku konkrétnym cvikom od Rachel Devon:

KARDIO ÚDERY

Začíname v postoji s nohami od seba a v miernom podrepe. Udierame vpred striedavo pravou a ľavou rukou do kríža a zakončíme drepom. Brucho udržujeme napnuté. Zrýchlime pohyb a cvik opakujeme 2-3 minúty. Nevestičky s lepšou kondíciou si môžu cvik sťažiť tak, že si do rúk vezmú závažie ako napríklad malé činky alebo 0,5L fľašky naplnené vodou.

 

TRICEPS “TANGO”

Jemne pokrčíme kolená, do rúk si vezmeme činky alebo fľaše a budeme pracovať s hornou časťou tela.  Pravú ruku pokrčíme do 90 stupňového uhla a budeme ju vystierať smerom vzad, ako najviac sa dá. Svaly sú napnuté! Cvik opakujeme 20x na každej ruke. Pre náročnosť  pridáme tzv. „ Jumping jacks“ 60 opakovaní po každej sérii.

 

BICEPS

Postavíme sa do mierneho podrepu, ruky dáme do pravého uhla tak, aby dlane smerovali  vpred vo výške našej hlavy. Napneme svaly a pohybujeme rukami smerom k tvári, kde sa stretnú. Cvik opakujeme 20 krát.

 

ZAŤAŽENIE NÔH

Spravte drep, až kým nebudú Vaše stehná rovnobežne s podlahou a pri spätnom pohybe urobte výkop vbok. Cvik opakujte 15x na každú  stranu.

 

“SUPERMAN“

Tento cvik začnite v mačacej pozícii. Pravá ruka smeruje vpred a ľavá noha smeruje vzad. Zotrvajte v tejto polohe 30 sekúnd a následne vymeňte strany.

 

“SUPERMAN“

Tento cvik začnite v mačacej pozícii. Pravá ruka smeruje vpred a ľavá noha smeruje vzad. Zotrvajte v tejto polohe 30 sekúnd a následne vymeňte strany.

 

Tak a máte to za sebou. Nezabudnite si po cvičení dopriať strečing a doplniť tekutiny. Nech je pre Vás motiváciou Váš veľký deň a predstava očarujúcej nevestičky, na ktorej idú všetci oči nechať:)

 

 

Zdroj: Rachel Devon/ stylemepretty