Naša  história  siaha  až  do  roku  1582,  kedy  upísal   Popel Voskovic v Dubnici do zálohy grófovi Forgáčovi z Gýmeša za 1200 zlatých zemiansku kúriu. Kúria sa pravdepodobne stala jadrom renesančného kaštieľa. Kaštieľ slúžil ako záhradnícky dom a spolu s areálom parku a Dubnickým kaštieľom patril rodu Illésházyovcov  až do roku 1835, kedy  ho kúpil  finančník  Juraj Sina z gréckeho Hódosu. Archívne pramene zachovali niekoľko skromných údajov o  najstarších záhradníkoch, ktorí  takmer  celé storočie  neúnavne  pracovali v  „panskej záhrade“ pri Dubnickom kaštieli. Jozef Illésházy dokonca vybudoval oranžériu, ktorá patrila medzi najstaršie produkčné oranžérie v strednej Európe. Bola priekopníckym činom nielen na poli pestovania teplomilných rastlín v našich podmienkach, ale aj jedinečným technickým dielom. Citróny, pomaranče, neskôr ananásy a figy – zdobili pravidelne stoly vzácnych  kúpeľných hostí v neďalekých Trenčianskych Tepliciach. Vyvážali  sa  do Bratislavy, a dokonca aj na cisársky dvor do Viedne. V záhradníckom dome  bývali  záhradníci až do zániku oranžérie v roku 1937.

Zánikom oranžérie akoby záhradnícky dom stratil svoju dušu a napriek rôznym zásahom a pokusom o rekonštrukciu naďalej chátral.

V roku 2006 vracajú objektu noví majitelia jeho pôvodnú podobu aj filozofiu. Dnešný názov Château Mignon reprezentuje pôvabný malý zámoček, ktorý starostlivosťou o hostí nadväzuje na pôvodnú tradíciu. Podmaní  si Vás  krásne udržiavaným  prostredím a príjemnou atmosférou.